top of page
  • תמונת הסופר/תgiborinbal

איך תכננתי את החתונה עם היומן שלי

עודכן: 11 באפר׳ 2019


אתן מכירות את הכלות בסרטים שיש להן קלסר חתונה מגיל 12? אז לא היה לי. אפילו לא קרוב. אבל כשהתארסנו היה לי ברור שתכנון החתונה הולך להיות פרויקט, כמו שאני אוהבת, מלווה בתמונות, צבעים והמון רשימות! בשבילך לארגן לעצמי את כל המשימות, נעזרתי באופן טבעי ביומן השנתי שלי. גם כי זה הכלי שמלווה אותי כל השנה בכל הנוגע לניהול זמן וגם כי היומן השנתי לתכנון והשראה הוא המקום שלי לעצמי, המקום שלי לשאול את עצמי מה אני רוצה מהשנה שלי, החודש שלי והשבוע שלי וכך היומן הפך בשנת האירוסין שלנו לכלי נהדר גם לתכנון החתונה. התחלתי עם תרגיל רשימת הדברים הקטנים והגדולים שאני רוצה לעשות השנה, בתוכו כללתי גם את החתונה שאני רוצה שתהיה לנו וגם את ירח הדבש שתוכנן כחודשיים אחרי החתונה. כבעלת עסק אני חייבת לתכנן שנתי לפי חודשים את כל ההשקות והפעילויות של העסק, אז כשנכנס עוד פרויקט גדול לחיי כמו תכנון חתונה, התכנון השנתי היה המקום החשוב ביותר שהייתי צריכה להתעכב עליו. בתכנון השנתי ראיתי פריסה מדויקת של זרימת החודשים, יכולתי לגזור אחורה מהתאריך של החתונה עד תחילת השנה ולדעת במדויק, מה יש לי לעשות כל חודש בחודשו. התחתנו בפברואר 2018. לכן התחלתי לתכנן את השנה בספטמבר בתכנון השנתי של היומן לשנת 2018-2017.כתבתי בינואר, חודש לפני החתונה 'לחלק הזמנות' ואז גזרתי אחורה, והבנתי שההזמנה צריכה להיות מוכנה לדפוס ומעוצבת עד נובמבר כדי לתת מספיק זמן לבית דפוס להכין את כל ההדפסות של המיתוג כולו. מה שאומר שאני חייבת להתיישב לעצב אותה גג עד תחילת נובמבר. (בכל זאת, לעצב לעצמי את ההזמנה זה לא היה פשוט :) וככה גזרתי אחורה זמנים וחודשים ומיקמתי בתכנון השנתי את כל המשימות הגדולות.

אחרי שראיתי פחות או יותר את השנה בגדול, עצרתי לדמיין. כן, אני אוהבת לעצור לדמיין, וכשמתכננים חתונה חשוב לדמיין ביחד לדעתי. אז ישבתי עם ליאור ושאלתי אותו איך הוא רואה את החתונה ומה חשוב לו שיהיה. וביחד עם התשובות של שנינו בניתי לי לוח השראה של כל הצבעיםף, הצורות, המילים והרגשות שאנחנו רוצים שיהיו בחתונה שלנו.

מכאן גם החלטנו לקרוא לחתונה " חגיגה של אהבה" הרגשנו שאנחנו חוגגים את האהבה שלנו וזה היה המפתח להכל. ביומן יש מקום מיוחד לבנות לוח השראה לשנה הקרובה, והוא המקום לזמן לנו חיינו את כל הדברים שאנחנו רוצות. הכל מיעדים שווים לטיול ועד איזו שמלה מדהימה שאת חולמת עליה. וכך גם עשיתי לקראת החתונה, היו תמונות של הפרחים שאני אוהבת, שאח"כ הגיעו להיות בול הפרחים בזר כלה שלי. היו תמונות של גרלנדות דגלים לבנים שעיטרו את החתונה שלנו בענק! והייתה תחושה כללית של חגיגה. הרבה זהב וצבע, והרבה הרבה אהבה!


אחרי שתכננתי ודמיינתי, עברתי לחלק המעשי ביותר.סימון וי על כל משימה ומשימה.ביומן השנתי לתכנון והשראה יש תכנון חודשי ומקום לכתוב מטרות חודשיות, אז בחודשים הקרובים לחתונה חלק גדול מהמטרות היו קשורות להשגת התקדמות בנושאים חשובים, כמו ביגוד, ספקים, דפוס וכל העיצוב.
אחרי שכתבתי מטרות שנתיות וחודשיות התחלתי לפרק הכל למשימות שבועיות קצרות. בתכנון השבועי ביומן יש מקום למשימות חשובות והן המקום בו כתבתי משימות ממש קצרות ליישום. כמו, לשלוח את ההזמנה לדפוס. להתקשר למאפרת לקבוע איפור ניסיון. לשלוח מייל לקביעת טעימות. כל הנושאים הגדולים מתפרקים למשימות קטנות וקצרות. ככה סימון ה'וי' הוא מהיר ויישים.

עכשיו אני רוצה לעצור ולדבר על משהו חשוב בתהליך תכנון החתונה. הנאה. אני חושבת שאחד הדברים הכי חשובים שהחלטנו בתחילת תכנון החתונה היה להנות מהתהליך. החלטנו לחגוג את כל התהליך הזה,כל פגישה של ספק הפכה אצלנו לדייטנייט. עברנו בפאב אחרי איזה אולם שראינו. אכלנו צהרים כשניפגשנו עם הצלם. אני חושבת שמצאנו המון מסעדות יווניות במהלך המפגשים האלו! בקיצור, עשינו מזה כייף! ועוד נקודה אחרונה חשובה בכל הנוגע לתכנון החתונה. לא משנה איך תתכננו אותה, מה שחשוב זה להתרכז בדברים החשובים באמת. לשאול את עצמכם כזוג וכל אחד בנפרד, מה חשוב לכם שיקרה בחתונה, מה חשוב לכם שיהיה בתהליך התכנון. על מה אתם לא מוכנים לוותר ומה לא חשוב בשביל חלילה לריב עליו אחד עם השניה או עם המשפחות. תאמינו לי, לריב על קבב במנות הראשונות זה ממש מיותר. (אז הסכמתי שיהיה קבב בראשונות. אמא ביקשה והיה יותר חשוב לי שאמא שלי תהיה שמחה מאשר שיהיה עוד מתאבן של דג) אז תזכרו להקשיב אחד לשניה ולהקשיב לעצמכם. להיות נוכחים ברגע, לנצור את הרגעים הקטנים גם של ההחלטות הגדולות ובעיקר, להגיד תודה על כל הטוב שיש לכם בחיים ולשמוח על ההזדמנות לתכנן ארוע שחוגג את האהבה שלכם! בימים אלו אני משיקה את היומן השנתי לתכנון והשראה החדש לשנת 2019-2018 לרכישת היומן שיעזור לך לתכנן חתונה בהנאה ושמחה קפצי לחנות הסטודיו כאן

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page