top of page
  • תמונת הסופר/תgiborinbal

להגביר את השקט - להקשיב פנימה


פוסט נוסף בסדרת #להגביר_את_השקט. אחרי הפוסט על ניקוי דיגיטלי וזמן מנוחה שאפשר לקרוא כאן וכאן. היום נדבר על הקשבה פנימה. זה נושא שמעסיק אותי שנים ולאחרונה אני יכולה להגיד שאני מרגישה שהצלחתי למצוא את המנגנון הנכון לעבוד עם העניין. כדי להתחבר יותר לעצמי, ולהיות במיטבי במהלך היום, להלן עוד כמה כלים שעוזרים לי להיכנס פנימה במקום להשוות החוצה, במקום לפעול מתוך רעשים חיצוניים, פעולות לא מדויקות או כוונה לא נכונה. • הכרת תודה כל יום - תירגול ראיה חיובית, עוזרת להתרכז במה שיש לנו בחיים במקום במה שאין.


• מדיטציה ונשימות עמוקות - תירגול הרגעת הגוף והמיינד, הקשבה לעצמנו, שליטה במחשבות שעוברות בראש. האפשרות להקשיב לעצמנו, בלי ביקורת או שיפוטיות, פשוט לקבל את המחשבות שעוברות בראש, ולתת להן לחלוף. פשוט, להיות.


צילום: אפרת לובל

• זמן יומן - היומן שלי הוא המקום שלי לעצמי, זה המקום בו אני מסתכלת על התכנון השבועי / חודשי / שנתי שלי, בודקת מה תכננתי לי לשבוע שלי, איזה משימות ופגישות יש לי היום ואני בעיקר, בשקט עם עצמי. אף אחד לא מעסיק אותי בזמן הזה, זה הזמן בו אני מתכווננת מתוך עצמי החוצה, שואלת את עצמי מה אני רוצה להשיג ומשם פועלת. ממש מתחברת ללב, לרצונות העמוקים שלי ופועלת מתוך זה. • GROUNDING - הליכה עם רגליים יחפות על האדמה / דשא. חיבור פיזי לאדמה, לעולם. קרקוע הוא אחת הפעולות המרגיעות והמוכחות מדעית שעוזרות לבריאות הגוף והנפש. הליכה ברגליים יחפות על הקרקע, חול, דשא או אדמה, עוזר לגוף שלנו להיטען פיזית מהטבע. ועושה פלאים ברמת לחץ דם, שלוות הגוף ועוד תופעות של סטרס למינהם.


• לעשות רק מה שחשוב לי באמת - להתרכז בעיקר, לנוע מכוונה פנימית שמגיעה מהלב. מהרצון הגובה ביותר שלי. כשאני בעשייה מתוך כוונה, מתוך ריכוז ומיקוד בדברים שחשובים לי, כשאני יודעת למה אני עושה את מה שאני ושה, למה זה כל כך חשוב לי, כל הפעולות שלי מדויקות ונעשות בקלות ובהנאה. כשיש לי 'למה' חזק, הרבה יותר קל לי לעבוד יותר שעות, כי זה חשוב לי. או לעשות משהו שמאתגר אותי אך מקדם אותי אל עבר המטרה שלי. פשוט כי זה חשוב לי באמת. נסו לבדוק עם עצמכן, מה חשוב לכן באמת. ומתוך זה לוודא שהפעולות שאתן עושות במהלך היום, קשורות באופן ישיר או עקיף לדברים שחשובים לכן באמת.


צילום: אפרת לובל

כתיבה אינטואטיבית - יש ימים שאני פותחת את היום בכתיבה חופשית במחברת ופשוט זורקת את כל מה שבראש על הדף. בלי סינון, בלי עריכה. פשוט כמה דקות רציפות של כתיבה. זה זמן שקט מושלם, רק אני והדף, אני מקשיבה לעצמי באמת, כותבת מהלב ומהראש, הכל מתחבר יחד למילים ומשפטים והיום שלי מתחיל חלק יותר. יש ימים שאני כל כך עמוסה בראש שאני עוצרת הכל ומתפנה לכתיבה שמנקה לי את הראש. אני כותבת את כל המחשבות שעוברות לי במהירות שיא, כותבת את כל המשימות (אח"כ מסדרת אותם ברשימת מטלות מסודרת) אבל קודם אני כותב, ממש "מקיאה" את המחשבות על הדף. הוא סופג הכל וככה אני יכולה להקשיב לעצמי, לסדר את המחשבות ולהמשיך ביום שלי יותר רגועה.


לוח השראה - יש לי כמה לוחות השראה מסביבי, אחד ביומן שלי, אחד מול העינים בסטודיו, אחד במטבח, שמעורר בי השראה לבשל בריא ואחד בארון בגדים שמזכיר לי אהבה עצמית ופוקוס על החיבור שלי לגוף. כולם מלאים בתמונות ומשפטים שמזכירים לי ויזואלית מה אני מבקשת לעצמי, איך אני רוצה להרגיש ומה אני חולמת עבור עצמי. הכוח שיש לדימיון שלנו הוא עצום, אם נוסיף לו עזרים ויזואליים שיוכל לדמיין מצב אידיאלי, זה יעזור לדימיון שלנו לראות ממש בבירור איך החלומות שלי נראים, וככה אני מזכירה לעצמי מה אני מאחלת לעצמי ופועלת לשם כך.להקשיב פנימה אומר להקשיב ללב שלנו, לקחת רגע לעצמי, להתחבר לטבע, להתנתק מהנייד לרגע ובעיקר, לעצור לנשום!


צילום: אפרת לובל

ספרו לי אם סדרת הפוסטים הזו #להגביר_את_השקט תרמה לכן באיזה שהוא אופן. מוזמנות לכתוב לי כאן למטה בתגובות או במייל של הסטודיו כאן

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page