top of page
  • תמונת הסופר/תgiborinbal

הסיפור מאחורי מחברת הכרת תודה


מחברת הכרת התודה הראשונה שלי הייתה פנקס קטן שקניתי ב 5 שקלים, מחברת שורות פשוטה שישבה ליד המיטה שלי. הייתי בת 20, אחרי צבא, קוטרית כזו, כל הזמן משהו הצליח לבאס אותי. באחד הימים ראיתי ראיון עם אופרה ווינפרי והיא סיפרה שיש לה מחברת שבה היא כותבת כל יום חמישה דברים שהיא מודה עליהם, ושזה הפך אותה לאדם מאושר יותר. אני כחובבת אושר ושמחה, אופטימית מבסיסי אך קוטרית במציאות, החלטתי לנסות ולבדוק את העניין. לא איחר לבוא היום והתחלתי לשים לב לשינוי. התחלתי ממש להעריך דברים ולראות יופי סביבי. ככה זה הכרת תודה. היא עובדת מהר על המיינד שלנו.

תירגול הכרת תודה הוא כלי מרכזי לחשיבה חיובית,

אם נעצור ונבחין בדברים הטובים שיש לנו בחיים,

נדע להעריך את הטוב שקיים ולהכיר תודה.

לפעמים נגיד תודה בעל פה, בבוקר או לפני השינה, והתחושה הטובה כבר תגיע אלינו.

ואם נרצה להגדיל את כל הטוב שקיים לנו בחיים,

נוכל לכתוב את התודות שלנו במחברת ולתרגל כל יום.

כתיבת תודה יומית מחזקת בנו את החיוביות,

עוזרת לנו להתמקד ב"יש" במקום ב"אין",

מגדילה את תחושת השפע בחיינו ומכניסה הרבה שמחה ללב.


התרגול היום יומי הזה, עוזר לנו לעצור לנשום ולהכיר תודה, להיזכר בדברים הקטנים שמשמחים אותנו, ברגעים ביום שריגשו אותנו, במשהו הקטן הזה שהעלה לנו חיוך.


הכרת תודה זהו רגש חזק, יש לו יכולת לרפא.

יכולת לשנות חוסר תקווה לשמחה, קנאה לסיפוק, אכזבה לציפייה.

מצאו משהו טוב בחייכם, הודו עליו, התמקדו בו וכך תיצרו עוד מהשפע שכבר קיים בחייכם! השנים עברו, והמחברת הקטנה שלי התחלפה למחברת שעיצבתי ומכרתי בסטודיו, לימים זו הייתה המחברת האימונית הראשונה שלי, והיא נמכרה במלואה ביום ההשקה שלה בפעם הראשונה שהיה לי דוכן ביריד של נתנאלה.. אי שם ב 2014...


ואז למדתי עוד על הכרת תודה ותירגול חשיבה חיובית והמחברת הראשונה הוחלפה במחברת חשיבה חיובית.

אבל, את התירגול הראשוני שלי לא שכחתי, את אותה מחברת כיס קטנה, שיכולה ללכת איתי לכל מקום, והשנה השקתי, ביחד עם חברת דורנת, מחברת הכרת תודה, קטנה וצבעונית, עשירה בדפים מעוצבים שיהפכו כל יום ליום שמח על ידי כתיבת הכרת תודה.

איך עובדים עם המחברת? אני אישית כותבת כל ערב לפני השינה, אבל גם בבוקר או באמצע היום זה יכול לעבוד. העיקר להפוך את זה לתירגול יום-יומי כדי לאמן את המיינד. אני ממליצה לבחור זמן שהכי עובד לך ולבחור דף במחברת, את לא חייבת לכתוב לפי סדר, יכול להיות שביום אחד יהיו לך עשר תודות וביום אחר יבוא לך לכתוב רק חמש, או בכלל לכתוב אינטואטיבית ותוך כדי להודות. בחרי את הדף שמתאים לך למצב הרוח באותו היום. אל תחששי אם בהתחלה הכרת התודה שלך אולי תחזור על עצמה, יהיו דברים שתודי עליהם בכל יום ויהיו פתאום דברים חדשים. יהיו דברים גדולים כמו הבריאות שלך והגג שיש לך מעל הראש ויהיו דברים קטנים ולא פחות חשובים כמו כוס קפה שהתפנקת היום ועשתה לך נעים או טלפון מחברה ששימח אותך. זה בסדר לכתוב כל מה שעולה, העיקר לתרגל את המיינד להסתכל על מה יש לך בחיים, לשנות את זוית הראיה מה'אין' ל'יש'. מה'לא' ל'כן'. והכי חשוב, להנות מזה, להבין כמה זה תורם לך למצב הרוח, לא להפוך את זה למטלה או חובה. לא בא לך לכתוב היום? לא בכוח, אבל המלצתי מניסיון, דווקא בימים שלא בא לכתוב, תכתבי. את לא מאמינה איך התחושה שלך תשתנה אחרי.
דוגמאות להכרת תודה: *תודה על הבית הנפלא ועל הכלב המתוק שלנו

*על הזוגיות המשמחת ועל תקשורת בריאה

*תודה על המשפחה התומכת

*תודה על רגעים של יצירה ועשייה

*תודה על בריאות ושמחה לרכישת כל המחברות לתירגול חשיבה חיובית כנסי לחנות הסטודיו כאן

מוזמנת לכתוב לי כאן בתגובות 3 דברים שאת מודה עליהם ממש עכשיו: GO!0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page